Event manager – co to za stanowisko?

Event Manager czyli kierownik działu organizacji imprez to osoba która ma bardzo wiele zadań na głowie. Zazwyczaj to bowiem na jego głowie jest kwestia odpowiedniej organizacji wielu odbywających się w firmie imprez.

Osoba na tym stanowisku zazwyczaj ściśle współpracuje z wieloma działami i pracownikami, aby zrealizować stawiane przez nim cele. Organizacja imprez bowiem bardzo często wymaga dobrej koordynacji wielu działów lub osób, i to właśnie event Manager jest za to odpowiedzialny.

Osoba na tym stanowisku musi się cechować przede wszystkim tym, że jest odporna psychicznie na stres gdyż jest on nieodłączną częścią tego zawodu. Poza tym musi być niezwykle sumienna i dobrze zorganizowana, tego bowiem wymaga ten charakter pracy.

Podczas organizacji imprez firmowych to właśnie event manager organizuje wszystkie elementy związane z przygotowaniem imprezy. Najlepiej gdy sam wszystkiego dopilnuje, wtedy bowiem jest pewność, że wszystko poszło jak najlepiej. W sytuacji gdy organizacją zajmuje się więcej osób, na głowie managera spoczywa odpowiedni rozdział obowiązków każdej osobie, z określeniem także terminu, w którym muszą one zostać wykonane.

Oczywiście osoba która będzie zatrudniona na tego typu stanowisku powinna mieć odpowiednie wykształcenie. Dobrze jeżeli jest ono związane z reklamą, co często znacznie ułatwia wykonywanie takiej pracy, ze względu na znajomość branży. Poza tym dobrze jest, jeżeli ma w tej kwestii doświadczenie, dlatego zazwyczaj na takim stanowisku zatrudnia się osoby które je posiadają w kwestii organizacji różnorodnych eventów. Często bowiem dzięki temu że ktoś już pracował w tej branży, ma kontakty czy też zna firmy które mogą być w tej organizacji bardzo przydatne.   A to jest bardzo ważne, gdyż często zachodzi konieczność zamówienia różnorodnych usług, które są konieczne na tego typu imprezach. Catering, wynajem namiotów czy atrakcji dla dzieci to te elementy które na różnorodnych imprezach są niemalże niezbędne, a znajomość firm które zajmują się ich wypożyczaniem, których usługi są wysokiej jakości i są sprawdzone na pewno pomaga w zorganizowaniu różnego rodzaju imprez. Zobacz! Oczywiście osoba która jest na stanowisku Event Managera powinna zdobywać nie tylko nowe umiejętności, ale także doświadczenie które w tym zawodzie jest konieczne.

Obecnie taka osoba bardzo często jest niezbędna w każdej firmie. Powodem tego jest to, że firmy organizują coraz więcej imprez, które wymagają szczegółowego przygotowania i zaplanowania. Prezentacje dla klientów, imprezy integracyjne to tylko niewielka część tego co organizuje się obecnie w firmach. Na pewno można do tego zatrudnić firmy zewnętrzne, jednak wymaga to znacznie więcej czasu niż wówczas gdy w firmie jest odpowiednia do tego osoba. Poza tym zna ona zazwyczaj firmę znacznie lepiej i o wiele szybciej jest w stanie określić to, jak impreza powinna wyglądać i jakie są wobec niej oczekiwania. Poza tym zawsze event manager może do organizacji takiej imprezy firmowej zatrudnić pracowników danej firmy, co na pewno przyspiesza jej wykonanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *