Usługi dronem w Radomiu i okolicach

Co to jest dron?

Wielu z nas słowo dron obiło się o uszy. Ale co ona właściwie znaczy? Otóż dron jest statkiem powietrznym. To małe, a więc bezzałogowe urządzenie, które może być sterowane automatycznie bądź zdalnie. Jeszcze niedawno używano ich wyłącznie do celów militarnych. Teraz nadal wykorzystywane są w siłach zbrojnych, ale ich wspaniałymi funkcjami mogą cieszyć się także cywile. Znawcy przewidują, że za kilka lat, a konkretnie w 2025 roku, produkcja dronów rozwinie się na tyle, że zajmie aż 10% rynku lotniczego. Już teraz znaleźć można taki sprzęt w wielu wariantach. Rozmiar, specyfikacja, a nawet kolor to to, co je różni.

Popularność dronów wynika przede wszystkim z ich dostępności. Obecnie ich ceny są na tyle przystępne, że pozwolić sobie na nie mogą nie tylko bogaci przedsiębiorcy, firmy, czy wojsko, lecz także prywatne jednostki. Działają jak małe helikoptery, przy czym są ekonomiczne, łatwe w użytkowaniu i bardzo wydajne. Sprawdzają się w wielu dziedzinach.

Dron a uprawnienia

W celach wyłącznie prywatnych lub rekreacyjnych – jak najbardziej można latać dronem bez uprawnień. Są jednak ograniczenia: waga sprzętu nie może przekroczyć 25 kg, włączając wyposażenie. Ponadto sport nazywany potocznie dronowaniem może odbywać się tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Istnieją bowiem tak zwane kontrolowane strefy powietrzne, gdzie nie wolno wlatywać. Indywidualny cel używania drona również ma swoje granice. Wykorzystywanie drona do jakichkolwiek badań, do kręcenia filmów lub robienia zdjęć, które mają być udostępnione publicznie, zalicza się już do użytku komercyjnego, do którego potrzebujemy specjalnych uprawnień. Jeśli nie chcemy sami kupować z drona lub boimy się igrać z prawem, lepiej zainwestować pomoc profesjonalistów.

Jakie usługi dronem? Do czego przyda się dron w Radomiu?

Do czego może przydać się dron w Radomiu? Przyjrzyjmy się lokalnym przedsiębiorcom. Firma Navidron zajmuje się profesjonalnym fotografowaniem i filmowaniem terenów. Usługi, jakie oferuje to:

  • oprawa uroczystości – fotografowanie i filmowanie z drona w Radomiu na ślubie, komunii czy innych eventach pozwoli na zachowanie wspaniałych wspomnień z tych pięknych dni;
  • sprzedaż nieruchomości – działka, dom, czy nawet osiedle z pewnością zyska na atrakcyjności, gdy ogłoszenie będzie zawierało wyjątkowe fotografie z lotu ptaka;
  • pomoc w poszukiwaniach zaginionych – gdy ktoś zgłasza zaginięcie osoby lub zwierzęcia, do efektywniejszego przeczesywania terenu warto skorzystać z opcji filmowania z drona w Radomiu. Kamera w urządzeniu zobaczy więcej, niż będzie w stanie wychwycić nasz wzrok. Również w przypadku pożaru czy powodzi dron może okazać się niezastąpiony w śledzeniu postępu katastrofy;
  • inne usługi – odwiedź stronę firmy: http://navidron.pl/zdjecia-z-drona-radom, by dowiedzieć się, co jeszcze proponują i skorzystać z ich usług!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *