Co się zmienia w kwestii firmowych imprez integracyjnych?

Firmowe imprezy integracyjne odgrywają dużą rolę w dzisiejszych czasach. Śmiało można powiedzieć, że obecnie jest to branża, w której aktywnie działa wiele osób, jak również firm zajmujących się wyłącznie przygotowywaniem tego typu imprez. Bywa że pracownicy wciąż jeszcze postrzegają takie imprezy w kwestii swoistych męczarni jednakże to postrzeganie także zaczyna się zmieniać.

Jeżeli ktoś nie wierzy że wszystko się zmieniło, wystarczy poszukać zdjęć z tego typu imprez sprzed kilku czy kilkunastu lat i porównać z tymi, które wykonuje się obecnie. To pozwala zaobserwować zmiany jakie zachodziły na przestrzeni lat w organizacji imprez firmowych różnego rodzaju. Wpływ ma na to bardzo wiele różnorodnych czynników, nawet to, iż miejsca gdzie są organizowane mają o wiele więcej do zaoferowania. Hotele i różnego rodzaju ośrodki w których obecnie często realizuje się takie imprezy, posiadają znacznie bogatsze zaplecze i dzięki temu uczestnicy imprez mogą liczyć na znacznie większą ilość rozrywek, które spełnią ich oczekiwania.

Jak dzisiaj realizuje się imprezy integracyjne?

Dzisiaj realizacja imprez integracyjnych jest przede wszystkim o wiele bardziej profesjonalna. Warto dodać, że niemalże wszystkie zlecają ich organizację firmom zewnętrznym a nie własnym pracownikom. Rozpoczyna się zazwyczaj od tego, aby przeprowadzić z klientem rozmowę podczas której można stwierdzić, co najbardziej go interesuje i jakie ma oczekiwania wobec takiej imprezy. Bywa, że to osoby które mają się zajmować realizacją imprezy muszą podrzucić pomysły, gdyż klient nie wie czego może się spodziewać i co jest możliwe do zrealizowania. Zazwyczaj w takich sytuacjach klienci zamawiający tego typu imprezy oczekują iż przyniesie to im wymierne korzyści, w postaci na przykład znacznie lepszych wyników w pracy. Dlatego też obecnie imprezy integracyjne zawierają dwa istotne czynniki: elementy edukacyjne i CSR.

Elementy edukacyjne mają za zadanie pozostawiać po sobie jakieś wiadomości. Poprzez zabawę czy współzawodnictwo osoby uczestniczące w imprezie integracyjnej mają coś zapamiętać. Często są to kwestie dość istotne w ich pracy, a taka forma przekazywania sprawia, że nie tylko o wiele więcej, ale także znacznie szybciej zapamiętują.

CSR to rodzaj sposobu na integrację osób. Zazwyczaj chodzi o połączenie sił w szczytnym celu, jak na przykład budowa placu zabaw czy też pomoc dzieciom. Dzięki temu nie tylko wykonywany jest dobry uczynek, ale także uczestnicy uczą się współpracy ze sobą i na pewno nabierają także znacznie większej empatii.

Kolejną kwestią która zawsze jest nieco problematyczna, jest to czy pracownicy mają jechać sami czy też wspólnie z rodzinami. Obecnie coraz częściej organizuje się takie imprezy, w którym mogą uczestniczyć całe rodziny. Dzięki temu pracownik na pewno o wiele łatwiej przekona żonę czy męża do tego typu wyjazdów, a poza tym mają odpoczynek i dobrą zabawę. W przypadku takich wyjazdów rodzinnych należy zadbać dodatkowo o atrakcje dla dzieci czy też wymyślenie takich zadań, aby mogły w nich brać udział całe rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *