Jak organizuje się imprezy okolicznościowe?

Imprezy okolicznościowe, jak wesela, chrzty czy komunie obecnie coraz częściej organizowane są w restauracjach, a nie w domach. Wiele osób uważa, że przede wszystkim brak odpowiedniej ilości miejsca sprawia, że taki rozwiązanie jest dla nich znacznie lepsze. Poza tym na pewno mają wtedy znacznie mniej nerwów i stresu, przychodzą do lokalu, a po skończonej imprezie wracają do domu nie przejmując się tym, że trzeba jeszcze posprzątać. Ponadto nie muszą obsługiwać swoich gości czy pilnować tego w jakiej kolejności podawane są dania. Sami bowiem traktowani są na równi za zaproszonymi przez nich na imprezę osobami.

Imprezy można organizować w restauracjach lub też lokalach które jej nie posiadają. W tym pierwszym przypadku rezerwuje się na przykład oddzielną salę, podczas gdy na drugiej trwa normalne życie restauracji. Gdy zaś wybiera się lokale zajmujące się wyłącznie imprezami, wówczas zazwyczaj całość jest do dyspozycji klientów.

Na pewno jednak na każdej tego typu imprezie najwięcej pracy je zawsze w kuchni. Zwłaszcza gdy musi w czasie jej trwania obsłużyć jeszcze restaurację. To właśnie na kucharzach spoczywa obowiązek wyliczenia niezbędnych artykułów tak, aby nie tylko nie zabrakło dla nikogo, ale aby jeszcze zbyt wiele nie zostało. Niestety bywa, że zmierzyć się trzeba także z klientami którzy chcą pracę kuchni i całego personelu bombardować swoimi zachciankami. Zdarza się, że proponują iż on sami częściowo coś przygotują. To dla wielu organizatorów imprez kwestia która nie podlega dyskusji i nie ulegają wpływom takich klientów.

W gastronomii okres wiosny i lata to czas, kiedy dzieje się najwięcej. Dobra pogoda sprzyja organizowaniu wielu imprez, każdy wolałby, aby w dniu jego ślubu była piękna pogoda a nie siarczysty mróz. Bywa, że znalezienie wolnej sali w tym czasie graniczy niemalże z cudem. Poza tym bez problemu można wtedy przygotować imprezy na świeżym powietrzu, serwując także nieco inne rodzaje potraw.

Na pewno aby przyjcie przebiegało bez problemu ważne jest to, aby odpowiednio przygotować wszystko. Ubranie sali to jeden z ważniejszych elementów, który z pewnością jednak często można przygotować wcześniej. Zwłaszcza jeżeli mowa o salach które wynajmuje się tylko i wyłącznie na imprezy, wtedy bez trudu można ustrojenie sali przygotować wcześniej. Poza tym także wiele czynności w kuchni można przygotować wcześniej. Wtedy czas który musi być poświęcony na przygotowanie i wydawanie potraw znacznie się skraca.

Dlatego na pewno bardzo istotne jest wcześniejsze zaplanowanie i koordynacja wszystkich działań. Dobrze jeżeli zajmuje się tym jedna osoba, mająca wiedzę we wszystkich kwestiach związanych z przygotowaniem imprez. Dzięki temu zdaje sobie sprawę, ile czasu musi na pewne czynności poświęcić kuchnia, ile czasu zajmie obsługa gości lub też jak dobrać dekoracje, aby nie przeszkadzały i jednocześnie utrzymały się przez całą imprezę. Powinno to być opracowane znacznie wcześniej pozostawianie zbyt wielu kwestii na ostatnią chwilę to ryzyko, że coś pójdzie nie tak i skończy się fiaskiem. Ponadto dobrze przyjąć zasadę, że opracowanego planu nie powinno się w ostatniej chwili modyfikować.

Jak widać organizacja imprezy czy przyjęcia to zajęcie skomplikowane i pracochłonne, jest bowiem wiele szczegółów, które muszą być dobracowane. Ponadto na udane przyjęcie składa się wiele obszarów. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zlecenie organizacji takiego przyjęcia agencji eventowej, co jest w pełni zrozumiałe – po co się martwić, skoro można oddać pracę w ręce specjalistom. Zobacz jak może wyglądać idealne przyjęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *