Jak zostać idealnym event managerem?

Na pewno każdy kto pracuje w tej branży chciałby uzyskać status idealnego Event Managera. Można na ten temat mówić wiele, jednak jeżeli ktoś poszukuje gotowego rozwiązania, jak na przykład podręczniki czy kursy to raczej ich nie znajdzie. Jednakże, podobnie jak to ma miejsce w wielu innych zawodach, wszystkiego w tej branży można się bez problemu nauczyć.

Na pewno na pierwszym miejscu powinno się wymienić cechy charakteru które sprawiają, że w tym zawodzie jest o wiele łatwiej. Umiejętność pracy pod presją czy dyspozycyjność to jedne z tych które na pewno powinny być postawione na pierwszym miejscu. Ponadto niestety ale zawód ten wymaga dyspozycyjności, oraz na pewno także pewnej odporności na zmęczenie i stres, które są nieodłączną częścią każdego tego typu wydarzenia. Nie można sobie pozwolić na błędy gdyż te odbijają się na całej imprezie i zazwyczaj na wszystkich którzy uczestniczyli w przygotowaniach. Tutaj nie ma tak, że błąd popełnia ktoś i tylko na mim się to odbija. Każda pomyłka czy zaniechanie prowadzące do problemów z organizacją eventu odbija się bardzo mocno na całym zespole jak również często właśnie na imprezie.

Poza tym osoba która chce pracować na takim stanowisku nie może się nastawiać na pracę w określonych godzinach. Owszem założenia zazwyczaj obejmują godziny pracy od 9 do 17, jednakże jeżeli trzeba wykonać prezentację czy też dokonać rezerwacji wtedy często trzeba zostać dłużej. Nie mówiąc już o dniu w którym organizowana jest impreza. Wtedy zazwyczaj bowiem poświęca się na to całe dni a czasem nawet i noc.

Jednocześnie osoba na takim stanowisku musi być bardzo komunikatywna, aby mogła bez problemu porozumieć się ze wszystkimi. Bez względu na to, czy mowa o pracownikach zajmujących się montażem sceny czy podobnych elementów, czy też służbami porządkowymi na imprezie – musi umieć znaleźć z nimi wspólny język, aby bez problemu przekazać swoje uwagi i ewentualne wytyczne.

Na pewno przydatna jest także umiejętność kierowania ludźmi. Tutaj jednak należy pamiętać o tym, aby zachowany został pewien umiar. Event Manager powinien także umieć obserwować i wyciągać z takich obserwacji wnioski dla siebie, często nawet ucząc się czegoś nowego. Ważną cechą jest także asertywność. Nie chodzi tutaj o to, aby wszystkim odmawiać, ale o to, aby móc wyrazić swoje zdanie i się go trzymać bez ulegania wpływom. To dość istotne bywa bowiem że zdarzają się klienci którzy pomimo wcześniejszych ustaleń nagle w ostatnim momencie chcą dokonać zmian, rzutujących na całą imprezę. W takiej sytuacji grzeczna ale stanowcza odmowa z pewnością jest tym, co powinien zrobić Event Manager.

Oczywiście do kompletu cech, jakie są przydatne na tego typu stanowisku należy z pewnością dołożyć także odpowiednie wykształcenie, dające wiedzę w temacie organizacji imprez i reklamy jak również znajomość języków obcych. Prawo jazdy to swoista konieczność w tym zawodzie, bowiem Event Manager musi być dyspozycyjny i mobilny, a nie zależny od taksówek czy miejskiej komunikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *