Niezbędniki event managera

Osoba wykonująca ten zawód musi być kimś, kto zna się na wielu dziedzinach, śledzi wszystkie nowinki technologiczne i te związane z pracą, jednym słowem musi być „człowiekiem Renesansu”. Istnieje jednak kilka narzędzi, które wspomogą i ułatwią mu pracę przy organizowaniu różnego rodzaju imprez.

Można zyskać nieco czasu używając różnych aplikacji i programów komputerowych. Dzięki nim sprawy organizacyjne będą poukładane co usprawni wszystkie prace.

Aplikacje, które pozwolą oszczędzić czas

Prezi to wygodniejszy odpowiednik Power Pointa i staje się niezbędny, gdy trzeba na szybko stworzyć atrakcyjną prezentację multimedialną. Zaletą jest, że możemy połączyć grafikę, zdjęcia, filmy, muzykę oraz tekst.

Mindmeister jest aplikacja do tworzenia map myśli czyli wykorzystywania różnych pojęć w połączeniu ich w wartościowe hasła. Na ich podstawie możemy tworzyć oryginalne wizualizacje co wzmocni kreatywność naszej pracy.

Piktochart to program do tworzenia grafik online. Jest dużo łatwiejszy od profesjonalnych programów graficznych a daje prawie identyczny efekt. Niemal każda forma graficzna przez nas wymyślona może być wyrażona w tym programie i zrobimy to w łatwy sposób.

Trello jest niezbędny do organizacji pracy naszej grupy eventowej. Używając go możemy zarządzać zadaniami z niemal każdej lokalizacji. To rozwiązanie znacznie przyspiesza i ułatwia pracę nad projektem.

Nozbe to aplikacja pomocna w organizacji czasu i zarządzania pracą zespołową przez Internet. Dzięki niej możemy dzielić się projektami, postępami w zadaniach i ich delegowaniu. Poziom produktywności pracy widocznie się zwiększa przy jednoczesnym skróceniu jej czasu.

Gotomeeting jest programem umożliwiającym prowadzenie video konferencji w jakości HD. Posiadamy dostęp także do takich rozmów na urządzeniach mobilnych. Przydaje się w prezentacji produktów, pomysłów i prowadzeniu spotkań w sieci w czasie rzeczywistym.

Meeting.pl jest nowoczesną platformą zakupu usług eventowo-konferencyjnych. Program pozwala managerom prowadzić kilka wydarzeń w tym samym czasie co oszczędza wiele energii i zasobów finansowych.

Każda aplikacja ma w ofercie wiele ułatwień dla event managerów więc rekomendowane jest zapoznanie się z nimi pod względem technologicznym aby pracować jeszcze lepiej, wydajniej i w innym wymiarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *